google890debed0804c991.html;
 • Atrakcyjny grzejnik do małego mieszkania

  Atrakcyjny grzejnik do małego mieszkania
  Właściciele małych mieszkań mogą odetchnąć z ulgą - grzejnik o kształcie kwadratu i w ciekawym kolorze sprawi, że przestaniemy myśleć

 • Kolektory płaskie czy próżniowe


  Wiele osób planujących montaż instalacji solarnej prędzej czy później staje przed dylematem, jakie kolektory wybrać: płaskie czy próżniowe? Wbrew pozorom…

 • Bezglikolowe pompy ciepła

  Na polskim rynku instalacji grzewczych czerpiących energię z odnawialnych źródeł przez wiele lat dominowały pompy ciepła wykorzystujące jako czynnik roboczy glikol.

 • Dom energooszczędny

  Każdy etap budowania energooszczędnego domu jest niezwykle istotny, zarówno projektowanie, dobór instalacji grzewczej, wykonanie jak i eksploatacja. Właściwe materiały…

 • Słoma jako źródło energii z biomasy

  W planach rządowych dotyczących gospodarki energetycznej Polski na najbliższe lata, duży nacisk kładzie się na większe wykorzystanie energii z biomasy.

Aktualności

Kolektory słoneczne

W dobie stale rosnących kosztów tradycyjnych źródeł energii, jak ropa czy węgiel, coraz więcej osób rozważa inwestycję w kolektory słoneczne.

Dobieramy grzejniki

Zanim wybierzemy grzejniki do naszego domu, poznajmy ograniczenia w stosowaniu poszczególnych ich rodzajów.

Ogrzewanie podłogowe a tradycyjne

Rośnie liczba osób rezygnujących z tradycyjnego ogrzewania kaloryferowego na rzecz ogrzewania podłogowego.

Poszczególne elektrownie wiatrowe różnią się między sobą parametrami technicznymi, takimi jak: średnica wirnika, liczba łopat czy moc generatora. Poniżej przedstawiamy najważniejsze funkcje i przeznaczenie pojedynczej elektrowni wiatrowej.

Pojedyncza elektrownia wiatrowa służy przede wszystkim do produkcji energii elektrycznej na potrzeby własne i na sprzedaż do sieci państwowej. Pracuje również na sieć wydzieloną – dostarcza energii na oświetlenie i ogrzewanie pomieszczeń mieszkalnych, przemysłowych i rolniczych (domy, kościoły, jednostki wojskowe, porty, schroniska, zabudowania rolnicze)

Pojedynczy wiatrak może wspomagać rozwój rolnictwa. Zasila maszyny i urządzenia gospodarcze oraz pompy melioracyjne, które służą do nawadniania i odwadniania. Przy hodowli ryb pojedyncza farma wiatrowa zasila urządzenia do napowietrzania i rekultywacji zbiorników wodnych (jeziora, stawy) oraz podgrzewają wodę.

Pojedyncza turbina wiatrowa zasila również oczyszczalnie ścieków –dostarcza energii do urządzeń elektrycznych oraz dotlenia osadniki. W rzemiośle zasila elektryczne silniki maszyn i urządzeń, a w ogrodnictwie zapewnia oświetlenie i ogrzewanie elektrycznie w produkcji szklarniowej.

Farmy wiatrowe są również doskonałym źródłem zasilania elektrycznego małych skupisk ludzkich w strefach odosobnionych lub ekologicznie chronionych (stacje meteo, klasztory, latarnie morskie, stacje naukowe, jednostki wojskowe, farmy hodowlane), gdzie nie mogą być wykorzystane inne, szkodliwe dla środowiska rozwiązania.

Ogłoszenia sponsorowane

Odnawialne Żródła Energii: Kolektory słoneczne,Pom ...
Montaż pomp ciepła , układy solarne,instalacje wod ...
Usługi elektryczne usuwanie awarii-pogotowie elekt ...
SPRZEDAŻ-MONTAŻ_SERWIS wykonujemy instalacje sanit ...
Sprzedażą, montażem i serwisem kolektorów słoneczn ...
Systemy fotowoltaiczne dla domu i firmy. Komplekso ...