google890debed0804c991.html;
 • Atrakcyjny grzejnik do małego mieszkania

  Atrakcyjny grzejnik do małego mieszkania
  Właściciele małych mieszkań mogą odetchnąć z ulgą - grzejnik o kształcie kwadratu i w ciekawym kolorze sprawi, że przestaniemy myśleć

 • Kolektory płaskie czy próżniowe


  Wiele osób planujących montaż instalacji solarnej prędzej czy później staje przed dylematem, jakie kolektory wybrać: płaskie czy próżniowe? Wbrew pozorom…

 • Bezglikolowe pompy ciepła

  Na polskim rynku instalacji grzewczych czerpiących energię z odnawialnych źródeł przez wiele lat dominowały pompy ciepła wykorzystujące jako czynnik roboczy glikol.

 • Dom energooszczędny

  Każdy etap budowania energooszczędnego domu jest niezwykle istotny, zarówno projektowanie, dobór instalacji grzewczej, wykonanie jak i eksploatacja. Właściwe materiały…

 • Słoma jako źródło energii z biomasy

  W planach rządowych dotyczących gospodarki energetycznej Polski na najbliższe lata, duży nacisk kładzie się na większe wykorzystanie energii z biomasy.

Aktualności

Kolektory słoneczne

W dobie stale rosnących kosztów tradycyjnych źródeł energii, jak ropa czy węgiel, coraz więcej osób rozważa inwestycję w kolektory słoneczne.

Dobieramy grzejniki

Zanim wybierzemy grzejniki do naszego domu, poznajmy ograniczenia w stosowaniu poszczególnych ich rodzajów.

Ogrzewanie podłogowe a tradycyjne

Rośnie liczba osób rezygnujących z tradycyjnego ogrzewania kaloryferowego na rzecz ogrzewania podłogowego.

Kotły na paliwa stałe

kotly na paliwa staleKotły na paliwa stałe są aktualnie najtańszymi w użytkowaniu urządzeniami grzewczymi, choć ich eksploatacja jest dość uciążliwa. Producenci starają się, by były one bardziej przyjazne dla użytkownika i środowiska. Drewno i węgiel to najtańsze dostępne na naszym rynku nośniki energii. Planując ogrzewanie domu kotłem na paliwo stałe, należy najpierw podjąć decyzje, jakie to ma być paliwo, a dopiero potem wybrać rodzaj kotła. Podział kotłów na paliwa stałe ze względu na zachodzący w nich proces spalania:
kotły z górnym spalaniem,
kotły z dolnym spalaniem.
Kotły z górnym spalaniem – są najtańszymi i najpopularniejszymi urządzeniami na paliwa stałe. W czasie spalania powietrze jest doprowadzone do całej objętości paliwa. Wydłużenie tego procesu uzyskuje się przez ograniczenie ciągu kominowego za pomocą regulatora. W takich kotłach temperatura spalin jest wysoka, dzięki czemu nie ma problemu z ciągiem kominowym – zawsze jest on wystarczający.

Kotły z dolnym spalaniem – charakteryzują się tym, że podczas palenia cały opał nie rozpala się jednocześnie, tylko sukcesywnie spala się w dolnej części kotła (może być włożony pełny wsad paliwa w komorze zasypowej, bez straty na sprawności cieplnej). Spalanie odbywa się w pobliżu tylnej ściany komory spalania lub w komorze spalania znajdującej się w tylnej części komory zasypowej. Kotły z dolnym spalaniem są zdecydowanie nowocześniejsze od tych z górnym spalaniem i przez to droższe.

 

ENERGIA ODNAWIALNA  ELEKTROWNIE WIATROWE  GEOTERMIA  ELEKTROWNIE WODNE  ENERGIA Z BIOMASY  ENERGIA SŁONECZNA KOLEKTORY SŁONECZNE  FOTOWOLTAIKA  OGRZEWANIE   KOMINKI   KOTŁY GAZOWE   OGRZEWANIE PODŁOGOWE  POMPY CIEPŁA KOTŁY NA PALIWA STAŁE  GRZEJNIKI  

Ogłoszenia sponsorowane

Buderus to uznana marka urządzeń grzewczych.
Firma Modern HST zajmuje się sprzedażą oraz instal ...
Pompy ciepła -mecaterm dystrybucja,sprzedaż,montaż ...
Kalibracje legalizacje kontrole okresowe tarcze i ...
Specjaliści od pomp ciepła: - kotłownie oparte o p ...
MICEL Films to materiały i komponenty dla modułów ...