google890debed0804c991.html;
 • Atrakcyjny grzejnik do małego mieszkania

  Atrakcyjny grzejnik do małego mieszkania
  Właściciele małych mieszkań mogą odetchnąć z ulgą - grzejnik o kształcie kwadratu i w ciekawym kolorze sprawi, że przestaniemy myśleć

 • Kolektory płaskie czy próżniowe


  Wiele osób planujących montaż instalacji solarnej prędzej czy później staje przed dylematem, jakie kolektory wybrać: płaskie czy próżniowe? Wbrew pozorom…

 • Bezglikolowe pompy ciepła

  Na polskim rynku instalacji grzewczych czerpiących energię z odnawialnych źródeł przez wiele lat dominowały pompy ciepła wykorzystujące jako czynnik roboczy glikol.

 • Dom energooszczędny

  Każdy etap budowania energooszczędnego domu jest niezwykle istotny, zarówno projektowanie, dobór instalacji grzewczej, wykonanie jak i eksploatacja. Właściwe materiały…

 • Słoma jako źródło energii z biomasy

  W planach rządowych dotyczących gospodarki energetycznej Polski na najbliższe lata, duży nacisk kładzie się na większe wykorzystanie energii z biomasy.

Aktualności

Kolektory słoneczne

W dobie stale rosnących kosztów tradycyjnych źródeł energii, jak ropa czy węgiel, coraz więcej osób rozważa inwestycję w kolektory słoneczne.

Dobieramy grzejniki

Zanim wybierzemy grzejniki do naszego domu, poznajmy ograniczenia w stosowaniu poszczególnych ich rodzajów.

Ogrzewanie podłogowe a tradycyjne

Rośnie liczba osób rezygnujących z tradycyjnego ogrzewania kaloryferowego na rzecz ogrzewania podłogowego.

Energia geotermalnaEnergia geotermalna jest wewnętrznym ciepłem Ziemi nagromadzonym w skałach oraz w wodach wypełniających pory i szczeliny skalne. Ogromna ilość ciepła nagromadzona jest w jądrze i skorupie ziemskiej.

W Polsce stosunkowo dobrze rozpoznane zostały warunki geologiczne występowania wód termalnych (gorących wód podziemnych), które mogą stanowić źródło pozyskiwania energii. Wyniki prac geologicznych zostały wykorzystane do obliczania zasobów energii geotermalnej w naszym kraju. W zależności od przyjętej metodyki szacowania zasobów energii geotermalnej, przedstawiane prognozy możliwości rozwoju geotermii w Polsce są bardzo zróżnicowane, od bardzo optymistycznych do sceptycznych. Wyznaczone zostały rejony szczególnie perspektywiczne dla dalszego rozwoju geotermii na obszarze Niżu Polskiego, Sudetów i Niecki podhalańskiej.

Powszechność występowania, odnawialność oraz brak zależności od zmieniających się warunków klimatycznych są niewątpliwymi zaletami energii geotermalnej. Daje to możliwość wykorzystania potencjału geotermalnego do ogrzewania pomieszczeń i przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz zastosowania w rolnictwie i rekreacji.

Wykorzystywanie par i wód geotermalnych polega na napędzaniu turbin, połączonych wałem obrotowym z generatorem produkującym prąd elektryczny. Woda geotermalna wydobywana oddaje ciepło w wymiennikach.

 

ENERGIA ODNAWIALNA  ELEKTROWNIE WIATROWE  GEOTERMIA  ELEKTROWNIE WODNE  ENERGIA Z BIOMASY  ENERGIA SŁONECZNA KOLEKTORY SŁONECZNE  FOTOWOLTAIKA  OGRZEWANIE   KOMINKI   KOTŁY GAZOWE   OGRZEWANIE PODŁOGOWE  POMPY CIEPŁA KOTŁY NA PALIWA STAŁE  GRZEJNIKI  

Ogłoszenia sponsorowane

Immergas Polska proponuje swoim Klientom kotły kon ...
Kalibracje legalizacje kontrole okresowe tarcze i ...
Specjalizujemy w realizacji projektów instalacji s ...
GREENEN to marka produktów instalacji solarnych po ...
Obszar działalności: Cała Polska Kolektory Słonec ...
Kompleksowe Wykonawstwo Instalacji Grzewczych i Sa ...