google890debed0804c991.html;
 • Atrakcyjny grzejnik do małego mieszkania

  Atrakcyjny grzejnik do małego mieszkania
  Właściciele małych mieszkań mogą odetchnąć z ulgą - grzejnik o kształcie kwadratu i w ciekawym kolorze sprawi, że przestaniemy myśleć

 • Kolektory płaskie czy próżniowe


  Wiele osób planujących montaż instalacji solarnej prędzej czy później staje przed dylematem, jakie kolektory wybrać: płaskie czy próżniowe? Wbrew pozorom…

 • Bezglikolowe pompy ciepła

  Na polskim rynku instalacji grzewczych czerpiących energię z odnawialnych źródeł przez wiele lat dominowały pompy ciepła wykorzystujące jako czynnik roboczy glikol.

 • Dom energooszczędny

  Każdy etap budowania energooszczędnego domu jest niezwykle istotny, zarówno projektowanie, dobór instalacji grzewczej, wykonanie jak i eksploatacja. Właściwe materiały…

 • Słoma jako źródło energii z biomasy

  W planach rządowych dotyczących gospodarki energetycznej Polski na najbliższe lata, duży nacisk kładzie się na większe wykorzystanie energii z biomasy.

Aktualności

Kolektory słoneczne

W dobie stale rosnących kosztów tradycyjnych źródeł energii, jak ropa czy węgiel, coraz więcej osób rozważa inwestycję w kolektory słoneczne.

Dobieramy grzejniki

Zanim wybierzemy grzejniki do naszego domu, poznajmy ograniczenia w stosowaniu poszczególnych ich rodzajów.

Ogrzewanie podłogowe a tradycyjne

Rośnie liczba osób rezygnujących z tradycyjnego ogrzewania kaloryferowego na rzecz ogrzewania podłogowego.

Kotły gazowe - zalety

Kotły gazowe są sercem każdego systemu grzewczego domu. Głównym jego zadaniem jest ogrzanie domu i dostarczenie ciepłej wody w wymaganych przez nas ilościach. W zależności od wielkości ogrzewanych pomieszczeń, docieplenia budynku, rodzaju instalacji c.o., dobieramy kocioł o odpowiedniej mocy.
Kotły gazowe to cała rodzina urządzeń grzewczych, które mają jedną, wspólną cechę – rodzaj paliwa, jakim są zasilane, i co najmniej kilka takich, które je dzielą na:

stojące i wiszące – ze względu na usytuowanie,
jedno- i dwufunkcyjne – pod względem funkcjonalnym,
kotły z otwartą i z zamkniętą komorą spalania – ze względu na budowę komory spalania i związany z tym sposób pobierania powietrza do spalania oraz sposób odprowadzania spalin,
tradycyjne i kondensacyjne – ze względu na sposób działania.

Najbardziej popularne na rynku są kotły gazowe kondensacyjne, wykorzystujące ciepło nie tylko bezpośrednio ze spalania paliwa, ale także ze skraplania pary wodnej znajdującej się w spalinach.

Kotły kondensacyjne są polecane przede wszystkim do współpracy z ogrzewaniem niskotemperaturowym (ogrzewanie podłogowe), ale stosuje się je również w instalacji grzejnikowej.

Główną zaletą kotłów kondensacyjnych jest mniejsze zużycie gazu, bo ze spalin odbieramy więcej ciepła niż jest to możliwe przy kotle tradycyjnym.

Zrozumiałe jest więc, że tego typu urządzenia pozwalają na znaczną oszczędność paliwa a tym samym znajdują coraz więcej nabywców.

Z zalet należy wymienić również najwyższy standard bezpieczeństwa użytkowania, dzięki całkowitemu wyeliminowaniu kontaktu człowieka ze spalinami, cicha praca, możliwość stosowania różnych przewodów powietrzno-spalinowych.

Kotły kondensacyjne stanowią obecnie najwyższy standard techniczny w technice grzewczej, wyróżniając się nieosiągalnymi wcześniej sprawnościami pracy.

 

ENERGIA ODNAWIALNA  ELEKTROWNIE WIATROWE  GEOTERMIA  ELEKTROWNIE WODNE  ENERGIA Z BIOMASY  ENERGIA SŁONECZNA KOLEKTORY SŁONECZNE  FOTOWOLTAIKA  OGRZEWANIE   KOMINKI   KOTŁY GAZOWE   OGRZEWANIE PODŁOGOWE  POMPY CIEPŁA KOTŁY NA PALIWA STAŁE  GRZEJNIKI